Müdürümüz
20 Haziran 2021

sırrı senbayram-2


Uzm. Dr. Sırrı ŞENBAYRAM
Burdur İl Sağlık Müdürü


KİŞİSEL BİLGİLER VE EĞİTİM BİLGİLERİ

29.07.1980 tarihinde Adana’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimimi burada tamamladıktan sonra 1997 yılında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesine girmeye hak kazandı. 2003 yılında mezun olarak aynı yıl TUS sınavında başarılı olup Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Aile Hekimliği Anabilim dalında tıpta uzmanlık eğitimine hak kazandı. Asistanlık eğitimi sürecinde Aile Hekimliği Pilot Uygulama kapsamında TAHUD ve Sağlık Bakanlığı tarafından oluşturulan mevzuat çalışma grubunda yer aldı. Uzmanlık eğitim sırasında Üniversitenin Ankara, Konya ,Alanya ve Adana hastanelerinde  ve   SB  Dışkapı EAH Psikiyatri kliniğinde görev yaptı.. Programlı rotasyonlara ilaveten Yanık, Organ Transplantasyon, Diyaliz, Acil  ve Geriatri ünitelerinde aktif olarak çalıştı.

Sağlık Bakanlığı Hıfzısıhha Mektebi, HÜTF, AÜTF ve BÜTF işbirliği ile gerçekleştirilen Sağlık Kurumları Yöneticiliği ve İşletmeciliği yüksek lisans dengi eğitim programını tamamlayarak bu alanda sertifika aldı.

MESLEKİ VE İDARİ KARİYER

2007 yılında uzmanlık eğitimimi tamamladıktan sonra devlet hizmet yükümlülüğü kurasıyla Burdur İl Sağlık Müdürlüğü emrine atandı. 2010 yılına kadar burada Aile Hekimliği il koordinatörlüğü, Merkez İlçe Sağlık Grup Başkanlığı, Sağlık Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2010-2011 yılları arasında Foça Jandarma Komando Okulunda vatani görevini yaptı.2011 yılında Burdur İl Sağlık Müdürlüğü görevine atandı. Bu görevinden 2013 yılında, mücbir nedenle ayrılmak zorunda kaldı. Görevden ayrıldıktan sonra Valilik tarafından Saha Gözlemcisi olarak görevlendirildi. 2014 yılında tekrar Burdur İl Sağlık Müdürü olarak görevlendirildi. 2015 yılında yine mücbir nedenle görevinden ayrılmak zorunda kaldı. Bir süre İl Sağlık Müdürlüğünde hekim olarak çalıştıktan sonra 2016 yılında Burdur Merkez 1 Nolu Aile Sağlığı Merkezinde Aile Hekimi olarak  görev yaptı. 09.06.2021 tarihinde Burdur İl Sağlık Müdürü olarak atandı.

YER ALDIĞI PROJELER

İl Sağlık Müdürlüğü görevi esnasında 50’ye yakın proje hayata geçirdi. Sağlık Bakanlığı tarafından Sağlığın Geliştirilmesi alanında yapılan çalışmalar nedeniyle Örnek İl Sağlık Müdürlüğü olarak seçildi ve Sağlık Bakanlığı tarafından düzenlenen organizasyonda örnek İl olarak sunum yaptı. Bu projelerden bazıları;

 a) AB PROJELERİ

1) Erasmus+ Ana Eylem 1 Bireylerin Öğrenme Hareketliliği-Yetişkin Eğitimi Personel Hareketliliği faaliyeti kapsamında 2015 yılı Teklif Çağrısı Döneminde sunulan 2015-1-TR01-KA104-016959 numaralı ve "Sağlık Sektöründe Avrupa Düzeyinde Hizmet Kalitesi" Konulu proje.(Uluslar Arası Proje 100.000 Euro)

2 )AB Hayat Boyu Öğrenme Grundwig Programı kapsamında Sağlık Akademi Projesi Ulusal Ajans tarafından kabul edildi. 2014-2015 yılları ararsında hayata geçirildi. (Uluslar Arası Proje 30.000 Euro ) Bu projeye kabul gören ilk Sağlık Teşkilatı oldu. Bu kapsamda Danimarka, İspanya ve Finlandiya’da incelemelerde bulundu.

b)AJANS PROJELERİ ve DİĞER HİBE PROJELERİ (BAKA vb. hibe projeleri )

1)Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı Teknik Destek (15.000 Türk Lirası)

2)Bisikletim Trafikte Canım Emniyette Projesi . 2015 (Ulusal Proje 90.000 Türk Lira)

c)DİĞER SAĞLIĞIN GELİŞTİRİLMESİ PROJELERİ

a)Biz Gelene Kadar Size Emanet Projesi  b)Akılcı İlaç Asistanı Projesi c)Diyabetim Dengede Böbreğim Güvende Projesi d)Öğren Öğret Projesi e)Bir Ses Ver Projesi f)Sağlığınızı Düşünün Şekerinizi Ölçtürün Projesi g)Bilinçli Yaşlanma Merkezi Projesi h)Sağlıklı Kentler Birliği Projesi ı)Engelsiz Hat Projesi Projesi i)Gelecek Yaşam İçin Doğa Sağlıktır Projesi j)Anne Baba Akademisi Projesi k)Benim Sağlık Hikayem Projesi l)Nefroloji Okulu Projesi  m)Sağlıklı Beslenen Süper Kahramanlar Projesi  n)Nefes Alıyoruz Projesi o)Sağlıklı Adımlar Projesi ö)Sağlıklı Levhalar Projesi p)Beni Unutma Projesi r)Gel Berber Sağlık İçin Hep Beraber Projesi s)Hayat Bağışlayan Yuvalar Projesi ş)Bilinçli Poşet Projesi t)Sağlık Akademinik Projesi u)İlkbaharıma Sağlık Projesi

 d)DİĞER PROJE ve ÇALIŞMALAR

 -Proje ortakları ile birlikte yapılan çalışmalar neticesinde Burdur ; önce Türkiye Sağlıklı Kentler birliğine daha sonra Dünya Sağlıklı Kentler Birliğine kabul edildi.

- Nüfusuna göre organ bağış oranında Türkiye1.si oldu.

-Altın Bebek Dostu İl Ünvanı

-Sağlığın Geliştirilmesi çalışmaları kapsamında hayata geçirilen Sağlık Akademi Projesi Türkiye’de halkın sağlık eğitimine yönelik ilk sağlık akademisi olup Dünyaca ünlü bilim insanları, Burdur ve çevre illerden gelen vatandaşlarla buluşturuldu.

-Burdur Sağlık Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen Engelli Takip Sistemi  projesi nedeniyle Burdur Valiliğimiz Cumhurbaşkanlığımız tarafından ödüllendirildi.

YABANCI DİL

İNGİLİZCE (TÖMER-Avrupa Konseyi Avrupa Dil Portfolyosu yetkili kurum), 2006 Ankara

AKADEMİK ÇALIŞMALAR

Çeşitli ulusal ve uluslararası kongre ve sempozyumlara kabul edilmiş sözlü ve poster sunumları ve dergilerde yayınlanmış tıbbi makaleleri bulunmaktadır.

ÖDÜLLER

2020: Yılın Doktoru,

2015: Sağlık Eğitimi Konulu Ulusal  Makale Yarışması 1.lik, 

2015 : Altın Ambulans Yılın Sağlık Müdürü (2.LİK)