Engelli Hastalara Genel Anestezi ve Sedasyon Uygulaması İle Diş Tedavisi İmkanı
09 Temmuz 2021

Engelli Hastalara Genel Anestezi ve Sedasyon Uygulaması İle Diş Tedavisi İmkanı

Burdur Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde engelli hastalara, genel anestezi ve sedasyon uygulaması eşliğinde diş tedavisi hizmet sunumumuz başladı. Böylelikle engelli bireylerin, ağız ve diş sağlığı rahatsızlıklarında İl dışı tedaviye erişim zorlukları aşılmış oldu.

Engelli bireylerin kullanmış oldukları ilaçlar ve yaşadıkları sağlık sorunlarından dolayı, el hareket kabiliyetleri sınırlıdır. Diğer bireylere nazaran, kullanmış oldukları ilaçlar ağızlarında daha fazla çürüğe sebebiyet vermektedir. Meşşakatli koşullarda hayatını idame eden engelli bireylerimizin, yaşam kalitesini arttırarak, en temel ihtiyaçları olan beslenmede de problem yaşamamaları adına ağız ve diş rahatsızlıklarının tedavileri yapılarak, çözüme kavuşturulmaktadır.

Normal klinik koşullarında tedavisine izin vermeyen veya tedavisi güç olan, bulantı refleksi olan, ağzını açamayan, ağzını açmakta güçlük çeken engelli hastalarımızın tedavileri, genel anestezi ve sedasyon uygulamaları altında hasta hiçbir şey hissetmeden yapılabilmektedir. Genel anestezi uygulaması altında dolgu, çekim ve kanal tedavisi gibi tedavilerin kolaylıkla gerçekleştirilmesi sayesinde hastalarımızın kurtarılabilecek durumdaki dişlerini daha uzun yıllar kullanabilmelerini sağlanmaktadır.

diş hastanesi