Burdur Devlet Hastanemizde 22.08.2021 tarihinde akşam saatlerinde Sağlık Çalışanlarımıza yapılan şiddet olayını kınıyoruz.
23 Ağustos 2021

Burdur  Devlet Hastanemizde 22.08.2021 tarihinde akşam saatlerinde Sağlık Çalışanlarımıza yapılan şiddet olayını kınıyoruz.

Tüm süreç Sayın Valimiz Ali ARSLANTAŞ tarafından başından itibaren takip edilmiş, olay anından sonra İl Sağlık Müdürümüz Uzm. Dr. Sırrı ŞENBAYRAM, mağdur personelimize karakolda eşlik etmiş, Burdur Devlet Hastanesi Acil Servisine ziyarette bulunarak, mağdur personelimize destek olmuştur. Beyaz Kod Prosedürü başlatılan şiddet olayı ile ilgili Kurumumuzun avukatları vasıtası ile Müdürlüğümüz Hukuki Süreci yakından takip etmektedir.

Her zorluğa karşı görevini en iyi şekilde sunma gayretiyle çalışan ve hedefi sadece hastalara yardım etmek olan Sağlık Çalışanlarımıza yönelik sözlü ve fiziksel saldırı bizleri derinden üzmüştür.

Sağlık çalışanlarına yönelik kötü söz, uygunsuz muamele ve şiddet uygulanmasını tüm toplum olarak el birliği ile ortadan kaldırmalıyız.

“Sağlıkta Şiddete Hayır” diyerek, Burdur İl Sağlık Müdürlüğü olarak konunun sonuna kadar takipçisi olacağız.
burdur dh şiddet